Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

PSİKANALiZE GİRİŞ SEMİNERLERİ

PSİKANALİZE GİRİŞ SEMİNERLERİ 2021-2022

Derneğimiz tarafından bu sene on dördüncüsü düzenlenen “Psikanalize Giriş Seminerleri” iki ayrı seviyede yapılmaktadır: “Psikanalize Başlarken” ve “İkinci Adım: Vaka Çalışmaları”. Sigmund Freud’un psikanaliz kuramına giriş ve sonraki bazı kuramcıların katkılarıyla tanışma niteliğindeki Psikanalize Başlarken seminerleri Pazartesi ve Çarşamba Grupları olmak üzere iki grupta yapılmaktadır. Gruplarda sunulan program aynıdır. Katılımcılar yalnızca birine kaydolabilir ve hangi gruba kaydolduysa sadece o grubun gününde olan seminerlere gelebilir. Gruplar arasında geçiş yoktur. 2021-2022 yılı Psikanalize Giriş Seminerleri Covid-19 salgını nedeniyle ilk dönem çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. İkinci dönem salgının durumu değerlendirilerek seminerlerin çevrimiçi ya da dernek merkezinde yapılmasına karar verilecektir. Katılımcılara çevrimiçi seminerlere katılım bilgisi ayrıca iletilecektir. İkinci dönemde de isteyen katılımcılar vaka çalışmalarına çevrimiçi olarak devam edebileceklerdir. 

∼ PSİKANALİZE BAŞLARKEN ∼ Seminerlerin bu bölümü temel psikanaliz metinlerini çalışmayı arzu eden veya kişisel/kurumsal pratiğinde psikanalitik bakış açısının pratikteki işleyişine ilgi duyan herkesin katılımına açıktır. Psikanaliz kuramı, savunma mekanizmaları, kişilik örgütlenmeleri ve psikopatoloji C. Brenner’in Psikanalizin Temel İlkeleri, N. McWilliams’ın Psikanalitik Tanı, A. Freud’un Ben ve Savunma Mekanizmaları, R. Perron’un Psikanaliz Nedir? ve V. D. Volkan’ın Psychoanalytic Technique Expanded kitapları çerçevesinde anlatılacaktır. 

∼ İKİNCİ ADIM: VAKA ÇALIŞMALARI ∼ Katılımcıların aktif olarak vaka sunmalarının beklendiği bu çalışmaya dinamik ya da farklı yaklaşımlarla, alanda aktif olarak vaka gören psikiyatri asistanları veya uzmanları, klinik psikologlar, psikologlar, psikoloji yüksek lisans öğrencileri ve psikolojik danışmanlar katılabilir. Klinik deneyimin paylaşıldığı ve kuramsal olarak ele alınan konuların kliniğe yansımalarının tartışıldığı bu programda sunulan vaka bir psikanalist rehberliğinde işlenmektedir. Bu çalışmalarda amaç psikanalitik yaklaşımla bir vakanın nasıl değerlendirildiğinin ve ele alındığının pratik içinde görülmesidir. Sunulacak olan vakanın bir erişkin vakası olması gereklidir. 

Psikanalize Başlarken seminerleri Ekim 2021- Haziran 2022 tarihleri arasında; Pazartesi Grubu için 15 günde bir Pazartesi günleri saat 20.00-22.00 arası, Çarşamba Grubu için 15 günde bir Çarşamba günleri saat 20.00-22.00 arası yapılacaktır. Kapanış seminerleri saat 20.00-21.00 arası yapılacaktır.

Vaka Çalışmaları Ekim 2021- Mayıs 2022 tarihleri arasında; 15 günde bir, Perşembe günleri saat 20.00-22.30 arası yapılacaktır. 

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Derneğimiz tarafından bu sene on üçüncüsü düzenlenen “Psikanalize Giriş Seminerleri” iki ayrı seviyede yapılmaktadır: “Psikanalize Başlarken” ve “İkinci Adım: Vaka Çalışmaları”.
Derneğimiz tarafından bu sene on üçüncüsü düzenlenen “Psikanalize Giriş Seminerleri” iki ayrı seviyede yapılmaktadır: “Psikanalize Başlarken” ve “İkinci Adım: Vaka Çalışmaları”. Sigmund Freud’un psikanaliz kuramına giriş ve sonraki bazı kuramcıların katkılarıyla tanışma niteliğindeki Psikanalize Başlarken seminerleri Pazartesi ve Çarşamba Grupları olmak üzere iki grupta yapılmaktadır.
Derneğimiz tarafından bu sene on ikincisi düzenlenen “Psikanalize Giriş Seminerleri” iki ayrı seviyede yapılmaktadır: “Psikanalize Başlarken” ve “İkinci Adım: Vaka Çalışmaları”.
Derneğimiz tarafından bu sene on ikincisi düzenlenen “Psikanalize Giriş Seminerleri” iki ayrı seviyede yapılmaktadır: “Psikanalize Başlarken” ve “İkinci Adım: Vaka Çalışmaları”.
Derneğimiz tarafından “Psikanalize Giriş Seminerleri” adı altında on birincisi düzenlenecek olan seminerler iki ayrı seviyede yapılmaktadır.“Psikanalize Başlarken” ve "İkinci Adım: Vaka Çalışmaları
Derneğimiz tarafından “Psikanalize Giriş Seminerleri” adı altında onuncusu düzenlenecek olan seminerler iki ayrı seviyede yapılmaktadır.“Psikanalize Başlarken” ve "İkinci Adım: Vaka Çalışmaları
Derneğimiz tarafından “Psikanalize Giriş Seminerleri” adı altında dokuzuncusu düzenlenecek olan seminerler iki ayrı seviyede yapılmaktadır.“Psikanalize Başlarken” ve "İkinci Adım: Vaka Çalışmaları
Derneğimiz tarafından “Psikanalize Giriş Seminerleri” adı altında sekizincisi düzenlenecek olan seminerler iki ayrı seviyede yapılmaktadır.“Psikanalize Başlarken” ve "İkinci Adım: Vaka Çalışmaları
Derneğimiz tarafından “Psikanalize Giriş Seminerleri” adı altında yedincisi düzenlenecek olan seminerler iki ayrı seviyede yapılmaktadır.“Psikanalize Başlarken” ve "İkinci Adım: Vaka Çalışmaları
Derneğimiz tarafından “Psikanalize Giriş Seminerleri” adı altında altıncısı düzenlenecek olan seminerler iki ayrı seviyede yapılmaktadır.“Psikanalize Başlarken” ve "İkinci Adım: Vaka Çalışmaları
Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.