İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 7: 'Kardeşler ve Psikanaliz' (2013)

Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Psikanalitik Bakışlar Sempozyumu’nu kardeşler konusuna ayırdık. Çocukluğumuzun ilk yıllarından beri çoğumuzun yaşamında ya da düşlemlerinde sevgi ve nefret duygularıyla dolu tutkulu ilişkiler ile varolmuş olan kardeşler, psikanalitik kuramda nedense bir sessizliğe gömülmüş gibidir.

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 6: 'Cinsiyet, Cinsel Kimlik ve Cinsellik' (2012)

CİNSİYET, CİNSEL KİMLİK VE CİNSELLİK

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Psikanalitik Bakışlar Sempozyumu psikanaliz kuramının gelişmesinde ve yüzyıldır süren uygulamasında çok önemli olmuş, halen tartışılan ve yeni bakış açıları ile zenginleşen bir konuyu ele alıyor.

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 5: 'Baba İşlevi' (2011)

- Kendimde, başka her yerde olduğu gibi, anneme karşı beslediğim aşk ve babama karşı beslediğim kıskançlık duyguları ile karşılaştım; bu duyguların küçük çocukların tümü için geçerli olduğunu düşünüyorum. (S.Freud)

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 4: ‘Düşler, Düşlemler ve Masallar'’ (2010)

Bu yıl sempozyumumuz bizler için çok anlamlı iki kutlamaya denk geldi. 2010 yılı Uluslararası Psikanaliz Birliği'nin 100.kuruluş yılı hem de bizim psikanaliz yolculuğumuzda önemli bir aşama olan "study group"(çalışma grubu) oluşumuzun "doğum yılı". Bizler bu yüzden IPA'nın 100.Yıldönümünde "Düşler,Düşlemler ve Masallar" konusunu seçtik.

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 3: 'Kayıp Nesne' (2007)

"KAYIP NESNE" Ruhsallık kendini oluşturmak için orada-olmayan- nesne'den, yokluk'tan hareket eder.

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.