İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 10: "Ayrılık" (2016)

Yaşam bir ayrılıkla başlar ve yine bir ayrılıkla son bulur. Birey, bu iki deneyim arasına sığan yaşamında, ruhsal olarak ayrılık kaygısıyla, dehşetle, yalnızlıkla ve ölümle baş etmek zorunda kalır. Bu yılki sempozyumumuz için, yüzyıllardır edebiyata, sanata konu olmuş, bireysel ve toplumsal düzeyde sürekli yaşanan bir temayı; ayrılığı seçtik.

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 9: "İçimizdeki Şiddet, İçinde Yaşadığımız Şiddet" (2015)

Şiddetin her türlüsü ile kuşatıldığımız bir zamanda ve yerde yaşıyoruz. Bu nedenle 9. Psikanalitik Bakışlar Sempozyumu'nun temasını insan ruhsallığının ve ilişkilerinin kaçınılmaz bir parçası olan "şiddet" olarak belirledik.

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 8: “Acıyan Beden: Psikosomatik” (2014)

“Benlik her şeyden önce bedensel bir benliktir; yalnızca bir yüzey varlığı değil, kendisi bir yüzeyin yansıtılmasıdır. Benlik son tahlilde, özellikle bedenin yüzeyinde doğan bedensel duyumlardan ortaya çıkar”

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 7: 'Kardeşler ve Psikanaliz' (2013)

Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Psikanalitik Bakışlar Sempozyumu’nu kardeşler konusuna ayırdık. Çocukluğumuzun ilk yıllarından beri çoğumuzun yaşamında ya da düşlemlerinde sevgi ve nefret duygularıyla dolu tutkulu ilişkiler ile varolmuş olan kardeşler, psikanalitik kuramda nedense bir sessizliğe gömülmüş gibidir.

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 6: 'Cinsiyet, Cinsel Kimlik ve Cinsellik' (2012)

CİNSİYET, CİNSEL KİMLİK VE CİNSELLİK

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Psikanalitik Bakışlar Sempozyumu psikanaliz kuramının gelişmesinde ve yüzyıldır süren uygulamasında çok önemli olmuş, halen tartışılan ve yeni bakış açıları ile zenginleşen bir konuyu ele alıyor.

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.