Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri

Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
'Çatışma Döneminde 
Etnik Ötekinin Ruhsal Kullanılma', Nancy CARO HOLLANDER, 16 Eylül 2010

Toplumsal travmalar, ideolojiler, siyasi kültürler, savaş, ekonomi gibi pek çok konunun psikanalitik anlamını araştıran çalışmalarıyla uygulamalı psikanaliz alanında önemli yapıtların sahibi olan ABD’li araştırma psikanalisti Nancy Caro Hollander,

'Aşk Kaygısı ve ‘Oidipus Karşıtı Durum', Angela MAUSS-HANKE, 29 Mayıs 2010

Alman Psikanalist Angela Mauss-Hanke, “Aşk Kaygısı ve Oidipus Karşıtı Durum - Felâket Getiren Değişim İhtimalinin Yarattığı Ruhsal Dehşet Üzerine” başlıklı konferansında, iç kendiliğinde giderek artan bir arzu duygusunun hakim olduğunu fark eden kişinin üstesinden gelmek zorunda kaldığı muazzam psikodinamik güçlükleri ele alacaktır.

'Vaka Çalışması', Aydan ÖZDAĞLAR, 22 Ekim 2009

Aydan Özdağlar Vaka Çalışması. 22 Ekim Persembe, saat 20.00-22.00. Psikiyatr, psikanalist Aydan Özdağlar Alman Psikanaliz Birliği "Deutsche Psychoanalytische Vereinigung" (DPV) ve İPA üyesi, ve Freiburg Psikanaliz Enstitüsü başkanıdır. Yer sayısı kısıtlı olduğundan lütfen yerinizi ayırtınız.

'Rüya ve Bedenle Ruhun Bütünleşmesi', Olivier BONARD, 11 Nisan 2009

Konferansta, rüya ürünlerinin, kabus dahi olsa, kendiliğin bütünleştirilmesinde bir kazanca tanıklık ettikleri kuramsal ve klinik yönleriyle sunulmaktadır. Konferanstan sonra vaka çalışması yapılacaktır.

'Yaşlılığın Keşfi', Danielle QUINIDOZ, 24 Ocak 2009

Yaşlı kişilerle olan deneyimi Psikanalist D. Quinodoz'u yaşlanmanın kavramlaştırılması üzerinde düşünmeye itmiştir. Yaşlanma vakti yaşamımızın her anının, aynı zamanda hem kronolojik zamana hem de kronolojinin dışına çıkan öteki zamana ait olabileceğinin giderek daha fazla bilincine varmamız için bir fırsat mıdır?..

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.