İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
'Aşk Kaygısı ve ‘Oidipus Karşıtı Durum', Angela MAUSS-HANKE, 29 Mayıs 2010

Alman Psikanalist Angela Mauss-Hanke, “Aşk Kaygısı ve Oidipus Karşıtı Durum - Felâket Getiren Değişim İhtimalinin Yarattığı Ruhsal Dehşet Üzerine” başlıklı konferansında, iç kendiliğinde giderek artan bir arzu duygusunun hakim olduğunu fark eden kişinin üstesinden gelmek zorunda kaldığı muazzam psikodinamik güçlükleri ele alacaktır.

'Vaka Çalışması', Aydan ÖZDAĞLAR, 22 Ekim 2009

Aydan Özdağlar Vaka Çalışması. 22 Ekim Persembe, saat 20.00-22.00. Psikiyatr, psikanalist Aydan Özdağlar Alman Psikanaliz Birliği "Deutsche Psychoanalytische Vereinigung" (DPV) ve İPA üyesi, ve Freiburg Psikanaliz Enstitüsü başkanıdır. Yer sayısı kısıtlı olduğundan lütfen yerinizi ayırtınız.

'Rüya ve Bedenle Ruhun Bütünleşmesi', Olivier BONARD, 11 Nisan 2009

Konferansta, rüya ürünlerinin, kabus dahi olsa, kendiliğin bütünleştirilmesinde bir kazanca tanıklık ettikleri kuramsal ve klinik yönleriyle sunulmaktadır. Konferanstan sonra vaka çalışması yapılacaktır.

'Yaşlılığın Keşfi', Danielle QUINIDOZ, 24 Ocak 2009

Yaşlı kişilerle olan deneyimi Psikanalist D. Quinodoz'u yaşlanmanın kavramlaştırılması üzerinde düşünmeye itmiştir. Yaşlanma vakti yaşamımızın her anının, aynı zamanda hem kronolojik zamana hem de kronolojinin dışına çıkan öteki zamana ait olabileceğinin giderek daha fazla bilincine varmamız için bir fırsat mıdır?..

BEBEK, ÇOCUK VE ERGEN PSİKANALİZİ SEMİNER VE VAKA ÇALIŞMASI 2009-2010 PROGRAMI

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan seminerler formel bir Çocuk Psikanalizi Eğitimi’nin ilk aşamasını oluşturmaktadır.

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.