İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Bilgi Üniversitesi Yayınları, Psike için yaptığı kampanyayı tekrarlıyor.

Bilgi Üniversitesi Yayınları, Psike için yaptığı kampanyayı tekrarlıyor. Yine tüm yayınlarında ve herkese açık olacak şekilde internet sitelerine parolayla girilerek % 40 indirim kampanyası başlatıyorlar! 31 Mayısa kadar sürecek.Bu defa parola "psikeistanbul2015" Keyifli okumalar dileriz,

Öğrencilerinizi Düşünmeye Teşvik Edecek Bir Yarışma

IPA, tüm disiplinlere açık olmakla birlikte özellikle sanat/film öğrencilerini hedefleyen yeni bir film yarışması açıyor. Amaç, insanların psikanalizle ilgili izlenimlerini yaratıcı bir biçimde ele alan bir kısa film çekmek. 1,000 $ ödülün yanı sıra, katılımcıları ödüllerini almak üzere bir sonraki kongremizin gerçekleştirileceği Boston'da iki geceliğine ağırlayacağız.

Pandora'nın Kutusu

'Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Türkiye Psikanaliz Çalışma Grubu: Psike İstanbul ve Moda Sahnesi Ortak Etkinliği' İçim(iz)deki Yangınlar: Bireyselden Kolektife Travma temasıyla ele alacağımız beşinci film 8 Nisan'da (saat 20.00'de) Moda Sahnesi'nde gösterilecek olan film, Yeşim Ustaoğlu'nun Pandora'nın Kutusu (2008) adlı filmi.

Okul ve Gelecek

Psike İstanbul Derneği ve İELEV Eğitim Kurumları işbirliği yeni bir sempozyum ile devam ediyor: Okul ve Gelecek/Okulun Geleceği, Geleceğin Okulu

Psike İstanbul'dan Yeni Kitap - Sinema ve Psikanaliz - 2. Kayıp ve Zaman

Psike İstanbul Psikanaliz Kitaplığı'nın 12. kitabı "Sinema ve Psikanaliz -2. Kayıp ve Zaman" çıktı. Psikanalist Özden Terbaş'ın derlediği bu kitap kayıp nesnenin, öznedeki kaybın/eksikliğin ve zamanın izini sürerek sinemada hangi renklerle, seslerle ve sessizlikle temsil edildiğine odaklanıyor.

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.