İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Jean LAPLANCHE - Emma PICCIOLI

Her yıl olduğu gibi bu yıl da "Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta" etkinliğimiz psikanalizin iki büyük ustasını buluşturuyor. Psikanaliz kuramına damgasını vuran Jean Laplanche'ı, günümüz psikanalizinin önde gelen isimlerinden Emma Piccioli'den dinleyeceğiz.

Sinema Akşamları: Kesik

Teki-Öteki temasıyla ele alacağımız 4. film, yönetmenliğini Fatih Akın'ın yaptığı Kesik (2014). Tarih: 12 Şubat 2016; Saat: 20:00; Yer: Moda Sahnesi; Tartışmacı: Ümit Eren Yurtsever

SÖZÜ DİRİLTMELİ...

Bireylerin, ailelerin, kurumların yaşadığı toplumu derinden sarsan çatışma ve şiddet ortamı, son zamanlarda ülkemizde herkesin açık veya örtük biçimde etkilendiği bir gerçekliğe dönüştü. İnsanların birbirine güvenmediği, sözün, düşünmenin ve ifadenin değersizleştirildiği hatta ağır bedellere mal olduğu, korkunun, kaygının, üzüntünün, yaşanamayan yasların birbirine karıştığı günler yaşıyoruz.

Sinema Akşamları: Kırık Midyeler

Teki-Öteki temasıyla ele alacağımız 3. film, yönetmenliğini Seyfettin Tokmak'ın yaptığı Kırık Midyeler (2011). Tarih: 15 Ocak 2016, Saat: 20:00, Mekan: Moda Sahnesi, Tartışmacılar: Meral Erten ve Seyfettin Tokmak 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları'ndan Yeni Yıl İndirimi

Psike İstanbul Psikanaliz Kitaplığı Okurlarına %40 indirim fırsatı!

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.