İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Psikanalize Giriş Seminerleri 2015-2016 Programı Belirlendi

Derneğimiz tarafından “Psikanalize Giriş Seminerleri” adı altında sekizincisi düzenlenecek olan seminerler iki ayrı seviyede yapılmaktadır.“Psikanalize Başlarken” ve "İkinci Adım: Vaka Çalışmaları

IPA Başkanı Stefano Bolognini İstanbul'da idi.

Bolognini 28 Şubat 2015 tarihinde Psike İstanbul ve İstanbul Psikanaliz Derneği üyesi analist ve adaylarla birkikte 'Empatinin Klinik Çalışmadaki Yeri” konulu bir seminer gerçekleştirdi.

Bir Düşünce, Bir Usta etkinliği kapsamında Antonino Ferro İstanbul'da idi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin iki büyük ustasını buluşturuyor. Gelmiş geçmiş en önemli psikanalistlerden olan ve psikanaliz kuramına damgasını vuran Wilfred Bion’u, günümüz psikanalizinin yaşayan efsanelerinden olan Antonino Ferro’dan dinleyeceğiz.

Bilgi Üniversitesi Yayınları, Psike için yaptığı kampanyayı tekrarlıyor.

Bilgi Üniversitesi Yayınları, Psike için yaptığı kampanyayı tekrarlıyor. Yine tüm yayınlarında ve herkese açık olacak şekilde internet sitelerine parolayla girilerek % 40 indirim kampanyası başlatıyorlar! 31 Mayısa kadar sürecek.Bu defa parola "psikeistanbul2015" Keyifli okumalar dileriz,

Öğrencilerinizi Düşünmeye Teşvik Edecek Bir Yarışma

IPA, tüm disiplinlere açık olmakla birlikte özellikle sanat/film öğrencilerini hedefleyen yeni bir film yarışması açıyor. Amaç, insanların psikanalizle ilgili izlenimlerini yaratıcı bir biçimde ele alan bir kısa film çekmek. 1,000 $ ödülün yanı sıra, katılımcıları ödüllerini almak üzere bir sonraki kongremizin gerçekleştirileceği Boston'da iki geceliğine ağırlayacağız.

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.