İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
4. EĞİTİM VE PSİKANALİZ SEMPOZYUMU: OKUL VE YARATICILIK

Hava koşullarından dolayı ertelenmiş olan "Okul ve Yaratıcılık" konulu 4. Eğitim ve Psikanaliz Sempozyumu 1 Nisan 2017 Cumartesi günü IELEV Eğitim Kurumlarında gerçekleşecektir.

Sinema Akşamları: Look Who's Back

Psike İstanbul Sinema Akşamları altıncı yılında Moda Sahnesi işbirliğiyle devam ediyor. “İyilik-Kötülük” temasıyla ele alacağımız beşinci film, yönetmenliğini David Wnendt'in yaptığı Look Who's Back (Er ist wieder da, 2015).

2. PSİKANALİZ YAYINCILIĞI GÜNÜ

Gelenekselleşmesini hedeflediğimiz bu etkinlikte yeni kitapların tanıtımları yapılacak, psikanaliz çevirilerindeki sorunlar, arayışlar ve çözümler tartışılacak; psikanaliz dergiciliğinde süreklilik olgusu ele alınacak.

SİNEMA AKŞAMLARI: DEĞİŞİKLİK

Sinema Akşamları'nda 24 Mart 2017 Cuma günü programa yeni eklenen "Look Who's Back" katılımcılarla izlenecek ve tartışılacaktır. "A Clockwork Orange" filminin tarihi 16 Haziran 2017 olarak değiştirilmiştir.

SİNEMA AKŞAMLARI: HANA-Bİ

Psike İstanbul Sinema Akşamları altıncı yılında Moda Sahnesi işbirliğiyle devam ediyor. "İyilik-Kötülük” temasıyla ele alacağımız 4. film, yönetmenliğini Takeshi Kitano’nun yaptığı Hana-bi (Fireworks, 1997).

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.