İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
2. PSİKANALİZ YAYINCILIĞI GÜNÜ

Gelenekselleşmesini hedeflediğimiz bu etkinlikte yeni kitapların tanıtımları yapılacak, psikanaliz çevirilerindeki sorunlar, arayışlar ve çözümler tartışılacak; psikanaliz dergiciliğinde süreklilik olgusu ele alınacak.

SİNEMA AKŞAMLARI: DEĞİŞİKLİK

Sinema Akşamları'nda 24 Mart 2017 Cuma günü programa yeni eklenen "Look Who's Back" katılımcılarla izlenecek ve tartışılacaktır. "A Clockwork Orange" filminin tarihi 16 Haziran 2017 olarak değiştirilmiştir.

SİNEMA AKŞAMLARI: HANA-Bİ

Psike İstanbul Sinema Akşamları altıncı yılında Moda Sahnesi işbirliğiyle devam ediyor. "İyilik-Kötülük” temasıyla ele alacağımız 4. film, yönetmenliğini Takeshi Kitano’nun yaptığı Hana-bi (Fireworks, 1997).

SİNEMA AKŞAMLARI: DOGVILLE

Psike İstanbul Sinema Akşamları altıncı yılında Moda Sahnesi işbirliğiyle devam ediyor. "İyilik-Kötülük” temasıyla ele alacağımız 3. film, yönetmenliğini Lars Von Trier'in yaptığı Dogville (2003).

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Donald MELTZER - Bianca LECHAVELIER

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin iki büyük ustasını buluşturuyor. Psikanalizin ustalarından çocuk ve erişkin psikanalisti Donald Meltzer'in psikanalitik kurama özgü katkılarını, kendisi ile çalışma şansına sahip olmuş olan günümüz psikanalizinin önemli isimlerinden Bianca Lechavelier'den dinleyeceğiz.

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.