İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Sinema Akşamları: Şarküteri

“Ütopyadan Distopyaya” temasıyla ele alacağımız dördüncü film, yönetmenliğini Jean-Pierre Jeunet ve Marc Caro'nun yaptığı Şarküteri (Delicatessen, 1991).

Sinema Akşamları: Körlük

“Ütopyadan Distopyaya” temasıyla ele alacağımız üçüncü film, yönetmenliğini Fernando Meirelles'in yaptığı Körlük (Blindness, 2008).

5. EĞİTİM VE PSİKANALİZ SEMPOZYUMU

Bu yıl "Okul ve Şiddet" temasıyla düzenlenen 5. Eğitim ve Psikanaliz Sempozyumu, 5 Ocak 2019 Cumartesi günü IELEV Eğitim Kurumları'nda gerçekleşecektir.

Sinema Akşamları: Yeryüzündeki Son Aşk

“Ütopyadan Distopyaya” temasıyla ele alacağımız ikinci film, yönetmenliğini David Mackenzie'nin yaptığı Yeryüzündeki Son Aşk (Perfect Sense, 2011).

Türkiye Klinikleri Dergisi Adli Tıp ve Psikanaliz Özel Sayısı

Psike İstanbul’un kuruluşunun 15. yılı şerefine, değerli Chris Joannidis, Bella Habip, Melis Tanık ve Yeşim Can'ın katkılarıyla hazırlanan dergi sonunda yayımlanmıştır. Türkiye'de adli tıp alanında yayımlanan çalışmalar arasında, bu alanın psikanalizle olan ilişkisine özel olarak ayrılmış ilk çalışma olması bakımından da ayrıca bir mana kazanmıştır. Dergiyi aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. 

[başa][önceki]1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - [sonraki][sona]
Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.