İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Psikanalist Melis Tanık COWAP Avrupa Temsilci Üyesi Seçildi

Derneğimiz Eğitim Analistlerinden Melis Tanık, derneğimiz adına farklı çalışmalarla katkıda bulunduğu IPA -COWAP Komitesinde (Committee on Woman and Psychoanalysis) COWAP Avrupa Temsilci Üyesi olmuştur.

Güncel Üzerine Psikanalitik Notlar-1

Bir yılı aşkın bir zamandır üstümüze aniden bir kara sis gibi çöken pandeminin içinde yaşamaya çalışıyoruz. Önce panikledik, donakaldık, endişeden önümüzü göremedik. İlk tepkimiz hayatta kalmaya çalışmak oldu. Kültürün, insanın “tekinsiz” hallerinin bastırılması çok güç hale geldi.

6. Eğitim ve Psikanaliz Sempozyumu

2 Mayıs 2021'de gerçekleşecek 6. Eğitim ve Psikanaliz Sempozyumu'nun konusu, "Dijital Çağda Ev Okul Olunca". Etkinlik hakkında detaylı bilgi için: https://www.ielev.k12.tr/tr/kurumsal/egitim-ve-psikanaliz-sempozyumu/

Bir Düşünce Bir Usta: Ronald D. Fairbairn - Steven H. Cooper (2021)

Bu webinarda Steven H. Cooper'dan Fairbairn'in kuramındaki içselleştirilmiş kötü nesnelere olan bağımlılığın teorik anlamını, analiz sürecinde umutsuzca içsel kötü nesnenin aranması ve analist ile analizan arasında tekrar yaşantılandırılmasının nasıl değişimin çekirdeğini oluşturduğunu dinleyeceğiz.

Psikanalist Yeşim Korkut'un Seminer Metni: Araf’ta Geçen Günlerde Psikanaliz ve Etik Hassasiyet

Psikanalist Yeşim Korkut'un “Çevrimiçi Mini Konferanslar” programı dâhilinde 27 Mayıs 2020 tarihinde Psike İstanbul dernek üye ve adaylarına verilen konferansında sunduğu, Araf’ta Geçen Günlerde Psikanaliz ve Etik Hassasiyet başlıklı seminer metnine ulaşmak için tıklayınız.

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.