İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Türkiye'de Hastane ve Kliniklerde Psikanaliz Özel Sayısı

Türkiye Klinikleri Psikoloji Özel Dergisi tarafından yayımlanan, editörlüğünü derneğimiz üyelerinden psikanalist Prof. Dr. Yeşim Korkut'un yaptığı "Türkiye'de Hastane ve Kliniklerde Psikanaliz Özel Sayısı" (Cilt:2 Sayı:2) okurlarıyla buluştu.

BİLGİ EĞİTİM: PSİKANALİZ SEMİNERLERİ

Bu seminerler kapsamında, Psike İstanbul Derneğinin üyeleri aracılığı ile psikanalizin sinema, edebiyat, resim, göç ve kültür gibi alanlarda nasıl çalıştığı ve konuların içeriğini nasıl ele aldığı katılımcılara aktarılacaktır.

Psikanalize Giriş Seminerleri 2017-2018

Bu sene onuncusu düzenlenen Psikanalize Giriş Seminerleri, "Psikanalize Başlarken" ve "İkinci Adım: Vaka Çalışmaları" olarak iki ayrı seviyede yapılmaktadır. Son başvuru tarihi 15 Eylül 2017.

Jane McAdam Freud: Konferans ve Atölye Çalışması

Sigmund Freud’un büyük torunu ve dünyaca ünlü ressam Lucian Freud’un kızı, sanatçı Jane McAdam Freud’u İstanbul’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sanatçıyla gerçekleştirilecek bu buluşma bir konferans ve bir atölye çalışmasından oluşuyor.

Sinema Akşamları: Otomatik Portakal

“İyilik-Kötülük” temasıyla ele alacağımız sekizinci film, yönetmenliğini Stanley Kubrick’in yaptığı Otomatik Portakal (Clockwork Orange, 1971).

[başa][önceki]1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - [sonraki][sona]
Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.