İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Wilfred BION - Antonino FERRO (2015)

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin iki büyük ustasını buluşturuyor. Gelmiş geçmiş en önemli psikanalistlerden olan ve psikanaliz kuramına damgasını vuran Wilfred Bion’u, günümüz psikanalizinin yaşayan efsanelerinden olan Antonino Ferro’dan dinleyeceğiz.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Melanie KLEIN-David BELL (2014)

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin iki büyük ustasını buluşturuyor. Gelmiş geçmiş en önemli psikanalistlerden olan ve psikanaliz kuramına damgasını vuran Melanie Klein’ı, günümüz psikanalizinin önde gelen ustalarından David Bell’den dinleyeceğiz.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Herbert ROSENFELD - David ROSENFELD (2013)

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin biri hayatta diğeri hayatta olmayan iki ustasını buluşturuyor. Gelmiş geçmiş en önemli psikanalistlerden olan ve psikoz üzerine çalışmalarıyla psikanaliz kuramına damgasını vuran Herbert Rosenfeld’i, günümüz psikanalizinin aynı alanda önde gelen ustalarından olan David Rosenfeld’den dinleyeceğiz.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - D.W. WINNICOTT-Salman AKHTAR (2012)

Bu seneki “Psikanaliz: Bir Düşünce Bir Usta” etkinliğimiz psikanalizin, biri hayatta diğeri hayatta olmayan iki ustasını buluşturuyor.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - D.W. WINNICOTT -Chris JOANNIDIS (2011)

C. Joannidis konferansında, mantıksızlık ile cinnet/delilik kavramlar arasındaki farkları vurgulayan Winnicott'u kuramsal açıdan izleyerek bu anlayışın klinikte nasıl uygulanabileceğini gösterecektir.

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.