Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri

Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Jean LAPLANCHE - Emma PICCIOLI (2016)

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin iki büyük ustasını buluşturuyor. Gelmiş geçmiş en önemli psikanalistlerden olan ve psikanaliz kuramına damgasını vuran Jean Laplanche'ı, günümüz psikanalizinin önde gelen isimlerinden İtalyan psikanalist Emma Piccioli'den dinleyeceğiz.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Wilfred BION - Antonino FERRO (2015)

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin iki büyük ustasını buluşturuyor. Gelmiş geçmiş en önemli psikanalistlerden olan ve psikanaliz kuramına damgasını vuran Wilfred Bion’u, günümüz psikanalizinin yaşayan efsanelerinden olan Antonino Ferro’dan dinleyeceğiz.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Melanie KLEIN-David BELL (2014)

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin iki büyük ustasını buluşturuyor. Gelmiş geçmiş en önemli psikanalistlerden olan ve psikanaliz kuramına damgasını vuran Melanie Klein’ı, günümüz psikanalizinin önde gelen ustalarından David Bell’den dinleyeceğiz.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Herbert ROSENFELD - David ROSENFELD (2013)

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin biri hayatta diğeri hayatta olmayan iki ustasını buluşturuyor. Gelmiş geçmiş en önemli psikanalistlerden olan ve psikoz üzerine çalışmalarıyla psikanaliz kuramına damgasını vuran Herbert Rosenfeld’i, günümüz psikanalizinin aynı alanda önde gelen ustalarından olan David Rosenfeld’den dinleyeceğiz.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - D.W. WINNICOTT-Salman AKHTAR (2012)

Bu seneki “Psikanaliz: Bir Düşünce Bir Usta” etkinliğimiz psikanalizin, biri hayatta diğeri hayatta olmayan iki ustasını buluşturuyor.

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.