İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Herbert ROSENFELD - David ROSENFELD (2013)

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin biri hayatta diğeri hayatta olmayan iki ustasını buluşturuyor. Gelmiş geçmiş en önemli psikanalistlerden olan ve psikoz üzerine çalışmalarıyla psikanaliz kuramına damgasını vuran Herbert Rosenfeld’i, günümüz psikanalizinin aynı alanda önde gelen ustalarından olan David Rosenfeld’den dinleyeceğiz.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - D.W. WINNICOTT-Salman AKHTAR (2012)

Bu seneki “Psikanaliz: Bir Düşünce Bir Usta” etkinliğimiz psikanalizin, biri hayatta diğeri hayatta olmayan iki ustasını buluşturuyor.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - D.W. WINNICOTT -Chris JOANNIDIS (2011)

C. Joannidis konferansında, mantıksızlık ile cinnet/delilik kavramlar arasındaki farkları vurgulayan Winnicott'u kuramsal açıdan izleyerek bu anlayışın klinikte nasıl uygulanabileceğini gösterecektir.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Hanna SEGAL - Jean -Michel QUINODOZ (2010)

İsviçreli psikanalist J.M. Quinodoz, H. Segal’in düşüncesini tanıtacağı bu seminerdeki görüşlerini Segal ile yaptığı ve bir kitap halinde topladığı söyleşilere de dayandırmaktadır. Seminerin ikinci yarısı J.M. Quinodoz tarafından yorumlanacak bir vaka sunumuna ayrılmıştır. Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz 20 Mart 2010 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Anna FREUD - Maurice APPREY (2009)

Anna Freud’u tanımış ve ondan supervizyon almış olan Maurice Apprey bu konferansında A. Freud’un bir psikanalist olarak ve kamusal alanda çocukların davasının bir savunucusu olarak uygulamaları üzerine kendi görüşlerine yer verecek ve onun uygulaması ardında yatan temsili dünya şemasını ele alacaktır. Konferans ve Vaka Çalışması. 31 Mayıs Pazar, saat: 10.00-18.00

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.