İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Psikanalitik Bakışlar 14C: "Tekinsiz Ev/ren" (2020)

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 14C “Tekinsiz Ev/ren” 6 Aralık 2020 Çevrimiçi Sempozyum Son dönem yaşananlar Covid 19 öncesinde düş olsa bir kabus, film olsa abartılmış bir bilim kurgu olarak yorumlanırdı. Ansızın tüm insanlar ve tüm mekanlar tekinsiz hale geldi, evlerimize sığındık... Ve camın gerisinde kaldık hep beraber. Peki evlerimiz ya da evren tekin miydi?

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 13: "Yıkıcılık ve Ölüm Dürtüsü" (2019)

Bu yıl on üçüncüsü düzenlenecek olan Psikanalitik Bakışlar sempozyumunun konusunu "Yıkıcılık ve Ölüm Dürtüsü" olarak belirledik.Ölüm dürtüsü üzerine tartışmalar bugün nerede? Bu kavram klinik alanda hala kullanışlı mı? Yaşamdaki ve klinikteki farklı görünümleri nelerdir? Tanatos ile Eros arasındaki gerilimli ilişki nedir? Yıkıcılık, saldırganlık ve ölüm dürtüsü hangi koşullarda yaratıcılığa ve üretkenliğe dönüştürülebilir? Bütün bu soruları ve daha fazlasını birlikte düşünmek için 7-8 Aralık tarihinde Boğaziçi Üniversitesinde buluşabilmek dileğiyle...

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 12: "İç Dünya - Dış Gerçeklik" (2018)

Bu yıl on ikincisi düzenlenecek olan Psikanalitik Bakışlar sempozyumunun konusunu "İç Dünya - Dış Gerçeklik" olarak belirledik. İçinde yaşadığımız dünyayı ve iç dünyalarımızı anlamlandırabilmek için 8-9 Aralık 2018 tarihinde Boğaziçi Üniversitesinde buluşabilmek dileğiyle...

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 11: "Gitmek mi Kalmak mı?: Psikanaliz ve Göç

Bu yıl onbirincisi düzenlenecek olan Psikanalitik Bakışlar sempozyumunun konusunu "Gitmek mi kalmak mı?: Psikanaliz ve Göç olarak belirledik. Göçü, gitmek mi kalmak mı ikilemini ve bizler üzerindeki izdüşümlerini psikanalitik açıdan beraberce düşünmek üzere hep birlikte olmayı diliyoruz.

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 10: "Ayrılık" (2016)

Yaşam bir ayrılıkla başlar ve yine bir ayrılıkla son bulur. Birey, bu iki deneyim arasına sığan yaşamında, ruhsal olarak ayrılık kaygısıyla, dehşetle, yalnızlıkla ve ölümle baş etmek zorunda kalır. Bu yılki sempozyumumuz için, yüzyıllardır edebiyata, sanata konu olmuş, bireysel ve toplumsal düzeyde sürekli yaşanan bir temayı; ayrılığı seçtik.

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.