İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 12: "İç Dünya - Dış Gerçeklik" (2018)

Bu yıl on ikincisi düzenlenecek olan Psikanalitik Bakışlar sempozyumunun konusunu "İç Dünya - Dış Gerçeklik" olarak belirledik. İçinde yaşadığımız dünyayı ve iç dünyalarımızı anlamlandırabilmek için 8-9 Aralık 2018 tarihinde Boğaziçi Üniversitesinde buluşabilmek dileğiyle...

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 11: "Gitmek mi Kalmak mı?: Psikanaliz ve Göç

Bu yıl onbirincisi düzenlenecek olan Psikanalitik Bakışlar sempozyumunun konusunu "Gitmek mi kalmak mı?: Psikanaliz ve Göç olarak belirledik. Göçü, gitmek mi kalmak mı ikilemini ve bizler üzerindeki izdüşümlerini psikanalitik açıdan beraberce düşünmek üzere hep birlikte olmayı diliyoruz.

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 10: "Ayrılık" (2016)

Yaşam bir ayrılıkla başlar ve yine bir ayrılıkla son bulur. Birey, bu iki deneyim arasına sığan yaşamında, ruhsal olarak ayrılık kaygısıyla, dehşetle, yalnızlıkla ve ölümle baş etmek zorunda kalır. Bu yılki sempozyumumuz için, yüzyıllardır edebiyata, sanata konu olmuş, bireysel ve toplumsal düzeyde sürekli yaşanan bir temayı; ayrılığı seçtik.

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 9: "İçimizdeki Şiddet, İçinde Yaşadığımız Şiddet" (2015)

Şiddetin her türlüsü ile kuşatıldığımız bir zamanda ve yerde yaşıyoruz. Bu nedenle 9. Psikanalitik Bakışlar Sempozyumu'nun temasını insan ruhsallığının ve ilişkilerinin kaçınılmaz bir parçası olan "şiddet" olarak belirledik.

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 8: “Acıyan Beden: Psikosomatik” (2014)

“Benlik her şeyden önce bedensel bir benliktir; yalnızca bir yüzey varlığı değil, kendisi bir yüzeyin yansıtılmasıdır. Benlik son tahlilde, özellikle bedenin yüzeyinde doğan bedensel duyumlardan ortaya çıkar”

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.