Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri

Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Psikanalitik Bakışlar 16 - Zaman ve Mekan

Psikanalitik Bakışlar 16, Zaman ve Mekan

10-11 Aralık 2022

Konuk Konuşmacılar 

Rosine Josef Perelberg

Rudi Vermote

Stefano Bolognini

Güven Güzeldere

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 16 - Zaman ve Mekan

Psikanalitik Bakışlar 16, Zaman ve Mekan

10-11 Aralık 2022

Çevrimiçi Sempozyum

Psikanalitik Bakışlar 15: Yalnızlık (2021)

Oruç Aruoba’ nın dediği gibi; “Yalnızlık idman gerektirir.” Hepimiz bu süreçte tek başımıza yaptığımız egzersizleri paylaşmak ve psikanalitik açıdan birlikte düşünmek için sizleri 11-12 Aralık 2021’de Psikanalitik Bakışlar 15 çevrimiçi sempozyumumuza bekliyoruz.

Psikanalitik Bakışlar 14C: "Tekinsiz Ev/ren" (2020)

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 14C “Tekinsiz Ev/ren” 6 Aralık 2020 Çevrimiçi Sempozyum Son dönem yaşananlar Covid 19 öncesinde düş olsa bir kabus, film olsa abartılmış bir bilim kurgu olarak yorumlanırdı. Ansızın tüm insanlar ve tüm mekanlar tekinsiz hale geldi, evlerimize sığındık... Ve camın gerisinde kaldık hep beraber. Peki evlerimiz ya da evren tekin miydi?

PSİKANALİTİK BAKIŞLAR 13: "Yıkıcılık ve Ölüm Dürtüsü" (2019)

Bu yıl on üçüncüsü düzenlenecek olan Psikanalitik Bakışlar sempozyumunun konusunu "Yıkıcılık ve Ölüm Dürtüsü" olarak belirledik.Ölüm dürtüsü üzerine tartışmalar bugün nerede? Bu kavram klinik alanda hala kullanışlı mı? Yaşamdaki ve klinikteki farklı görünümleri nelerdir? Tanatos ile Eros arasındaki gerilimli ilişki nedir? Yıkıcılık, saldırganlık ve ölüm dürtüsü hangi koşullarda yaratıcılığa ve üretkenliğe dönüştürülebilir? Bütün bu soruları ve daha fazlasını birlikte düşünmek için 7-8 Aralık tarihinde Boğaziçi Üniversitesinde buluşabilmek dileğiyle...

1 - 2 - 3 - 4 - [sonraki][sona]
Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.