Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri

Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
'Çizelge ve Hakikat Dürtüsü' - Giuseppe CIVITARESE

Süpervizyon ve Eğitim Analisti Giuseppe Civitarese bu makalesinde, Bion'un Çizelgesini ve Çizelgenin 'Hakikat Dürtüsü' hakkında bize neler söyleyebileceğini ele alıyor. 

'Baldaki Acılık: Miele Üzerine Düşünceler' - Andrea Sabbadini

Avrupa Psikanalitik Film Festivali Direktörü, Britanya Psikanaliz Cemiyeti üyesi İtalyan asıllı tanınmış psikanalist Andrea Sabbadini, İtalyan yönetmen Valeria Gollino'nun 2013 yılında çektiği, ötenazi üstüne çarpıcı bir film olan Miele üzerine yazdığı makaleyi Psike İstanbul ile paylaştı.

'Cezbedilme İhtiyacı Üzerine' -Chris JOANNIDIS

Bu makale 'cezbedilme ihtiyacı'nın insan ruhsallığının dürtü örgütlenmesinin temel bir deneyimsel boyutu olduğu görüşünü ortaya koyuyor.

'Bütün Durum ve Binoküler Görüş' -Chris JOANNİDİS

Derneğimiz Eğitici ve Süpervizör Analistlerinden Chris Joannidis analitik duruma farklı bir açıdan yaklaştığı bir makalesini Psike İstanbul ile paylaştı.

'Psikanalizin Temel Kuralı ve Temel Değeri' -Jonathan LEAR

Hem Felsefeci hem de Psikanalist olan Jonathan Lear eserlerinde bu iki alanı buluşturur ve her ikisine de yeni ufuklar açar. Lear Amerikan Psikanaliz Derneği’nin 2015 Buluşması’nda yaptığı açılış konuşmasını bizlerle paylaştı.

1 - 2 - 3 - 4 - [sonraki][sona]
Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.