Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
7. Eğitim ve Psikanaliz Sempozyumu

Eğitim ve Psikanaliz sempozyumumuzun 7.sini Üsküdar Amerikan Lisesi ile birlikte 14 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştiriyoruz. Okul ve Cinsellik temalı çevrimiçi sempozyumumuzda hep birlikte olabilmek dileğiyle...

Psikanaliz ve Edebiyat Buluşmaları -1

PSİKANALİZ VE EDEBİYAT BULUŞMALARI Edebiyatın Psikanalize Hediye Ettiği Kavramlar-I : Olumsuzluk Yetisi 24 Nisan 2022 Pazar “Başlangıçta ne yapacağımı hiçbir şekilde bilmiyordum. Bana ilk ipucunu dünyanın mekanizmasının ‘açlık ve sevgi’ tarafından bir arada tutulduğunu yazan filozof-şair Schiller verdi.” S.Freud

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta: Didier Anzieu, Christine Anzieu (2022)

Didier Anzieu - Christine Anzieu "Deri Benlik" Çevrimiçi seminerin duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

Psikanalitik Bakışlar 15: Yalnızlık (2021)

Oruç Aruoba’ nın dediği gibi; “Yalnızlık idman gerektirir.” Hepimiz bu süreçte tek başımıza yaptığımız egzersizleri paylaşmak ve psikanalitik açıdan birlikte düşünmek için sizleri 11-12 Aralık 2021’de Psikanalitik Bakışlar 15 çevrimiçi sempozyumumuza bekliyoruz.

IPSO-Psike Istanbul: Rudi Vermote - Transference & Countertransference From a Bionian Perspective

Rudi Vermote is a training and supervising analyst of Belgium Psychoanalytical Society and a full member of the IPA. He is associate professor at the University of Leuven and head of Psychoanalytic Psychotherapy Department. He also works as a psychoanalyst in private practice.

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - [sonraki][sona]
Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.