İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Bir Düşünce Bir Usta: Ronald D. Fairbairn - Steven H. Cooper (2021)

Bu webinarda Steven H. Cooper'dan Fairbairn'in kuramındaki içselleştirilmiş kötü nesnelere olan bağımlılığın teorik anlamını, analiz sürecinde umutsuzca içsel kötü nesnenin aranması ve analist ile analizan arasında tekrar yaşantılandırılmasının nasıl değişimin çekirdeğini oluşturduğunu dinleyeceğiz.

Psikanalist Yeşim Korkut'un Seminer Metni: Araf’ta Geçen Günlerde Psikanaliz ve Etik Hassasiyet

Psikanalist Yeşim Korkut'un “Çevrimiçi Mini Konferanslar” programı dâhilinde 27 Mayıs 2020 tarihinde Psike İstanbul dernek üye ve adaylarına verilen konferansında sunduğu, Araf’ta Geçen Günlerde Psikanaliz ve Etik Hassasiyet başlıklı seminer metnine ulaşmak için tıklayınız.

Güncele Psikanalitik Bakış

Güncele Psikanalitik Bakış Tüm dünya bir süredir COVID-19 salgınıyla mücadele ediyor. Bu küresel salgın sağlıklarımızı tehdit ederken elbette yaşam biçimimizi, ruhsallığımızı, psikanaliz uygulamalarımızı da etkiledi. Freud’un deyimiyle “tekinsizlik" içinde kaldık. Hepimizin yaşadığı bu olağandışı koşullarla baş etmemizde yardımcı olması için etkileşimli psikanalitik bir platform oluşturmak istedik. Amacımız bu platformun değişen gündemin ve güncelin psikanalizle etkileşimlerini pandemi geride kaldıktan sonra da devam ettirmek.

Psikanalist Bella Habip'in Seminer Metni: Karantina Ortamında Psikanalistin Pratiği

Psikanalist Bella Habip'in “Çevrimiçi Mini Konferanslar” programı dâhilinde 26 Nisan 2020 tarihinde Psike İstanbul dernek üye ve adaylarına verilen konferansında sunduğu, Karantina Ortamında Psikanalistin Pratiği başlıklı seminer metnine ulaşmak için tıklayınız.

Covid-19 Salgınına Dair

Covid-19 salgınının tüm dünya ve ülkemizde yarattığı koşulları deneyimliyor ve insanlığın bu felaketin zorluklarını kısa sürede aşmasını diliyoruz. Bir eğitim kurumu ve meslek örgütü olarak, hem kurum hem de bireysel (üyelerimiz olan psikanalistler ve adaylar) düzeyde çeşitli destek çalışmaları içindeyiz.

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.