İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Psikanalitik Bakışlar 13: Yıkıcılık ve Ölüm Dürtüsü

Bu yıl 7-8 Aralık 2019 tarihlerinde 13.sü düzenlenecek olan Psikanalitik Bakışlar Sempozyumu'nun teması "Yıkıcılık ve Ölüm Dürtüsü".

Psikanalize Giriş Seminerleri 2019-2020

Derneğimiz tarafından bu sene on ikincisi düzenlenen “Psikanalize Giriş Seminerleri” iki ayrı seviyede yapılmaktadır: “Psikanalize Başlarken” ve “İkinci Adım: Vaka Çalışmaları”.

Sinema Akşamları - Toplu Bakış

Tartışmalardan aklımızda kalanları irdelemek, belki söyleyemediklerimizi söylemek ve yeni dönemin temasını yine hep birlikte belirlemek üzere bu yılki tartışmacıların katılımıyla bir 'Toplu Bakış' oturumu düzenliyoruz. 5 Temmuz Cuma akşamı sizleri de aramızda görmek isteriz.

Yazlık Sinema - Sevmek Zamanı

13 Temmuz Cumartesi akşamı sinema tarihimizin en önemli filmlerinden birini, Metin Erksan’ın yönettiği ‘Sevmek Zamanı’nı izleyip ardından Dernek Başkanımız Dr. Gökhan Oral’ın filmi psikanalitik açıdan ele alışını ve izleyicilerle tartışmasını dinleyeceğiz. Sizleri de aramızda görmekten mutlu oluruz.

Sinema Akşamları - Elveda Lenin

“Ütopyadan Distopyaya” temasıyla ele alacağımız dokuzuncu film, yönetmenliğini Wolfgang Becker'in yaptığı Elveda Lenin! (2003).

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - [sonraki][sona]
Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.