Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri

Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Psikanaliz: Bir Düşünce Bir Usta: Didier Anzieu - Christine Anzieu (2022)

Didier Anzieu - Christine Anzieu "Deri Benlik" Çevrimiçi seminerin duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

Bir Düşünce Bir Usta: Ronald D. Fairbairn - Steven H. Cooper (2021)

Bu webinarda Steven H. Cooper'dan Fairbairn'in kuramındaki içselleştirilmiş kötü nesnelere olan bağımlılığın teorik anlamını, analiz sürecinde umutsuzca içsel kötü nesnenin aranması ve analist ile analizan arasında tekrar yaşantılandırılmasının nasıl değişimin çekirdeğini oluşturduğunu dinleyeceğiz.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Andre GREEN - Jan ABRAM (2019)

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin iki büyük ustasını buluşturuyor. "André Green ve 'Babasal Bileşim'" başlıklı çalışmada, psikanalizin ustalarından Green'le yakından çalışma fırsatını bulmuş olan Jan Abram, kuramcıyla ilgili izlenimlerini ve okurların onun eserlerini anlamakta neden zorlandığına dair düşüncelerini paylaşacak.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Joyce MCDOUGALL - Jacques PRESS (2018)

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin iki büyük ustasını buluşturuyor. "İki Kişi İçin Tek Vücut" başlıklı çalışmada, psikanalizin ustalarından çocuk ve erişkin psikanalisti Joyce McDougall’ı, onun psikanaliz kuramına ve psikosomatiğe getirdiği özgün katkılardan esinlenmiş günümüz psikanalizinin önemli isimlerinden biri olan Jacques Press'ten dinleyeceğiz.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Donald MELTZER - Bianca LECHAVELIER

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin iki büyük ustasını buluşturuyor. Psikanalizin ustalarından çocuk ve erişkin psikanalisti Donald Meltzer'in psikanalitik kurama özgü katkılarını, kendisi ile çalışma şansına sahip olmuş olan günümüz psikanalizinin önemli isimlerinden Bianca Lechavelier'den dinleyeceğiz. 

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.