İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin
Etkinlik İptali: Psikanaliz: Bir Düşünce Bir Usta - Ronald D. Fairbairn, Steven H. Cooper

22 Mart 2020 tarihinde düzenleyeceğimizi duyurduğumuz Bir Düşünce Bir Usta etkinliğimizi son dönemde yaşanan Corona virüsü salgınının yarattığı ulaşım ve sağlık kaygıları sebebiyle başka bir tarihte yapabilmek umudu ve arzusu ile erteledik. Kayıt yaptıran katılımcılarımıza ödemeleri iade edilecektir. İlginize teşekkürler Psike İstanbul

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Andre GREEN - Jan ABRAM (2019)

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin iki büyük ustasını buluşturuyor. "André Green ve 'Babasal Bileşim'" başlıklı çalışmada, psikanalizin ustalarından Green'le yakından çalışma fırsatını bulmuş olan Jan Abram, kuramcıyla ilgili izlenimlerini ve okurların onun eserlerini anlamakta neden zorlandığına dair düşüncelerini paylaşacak.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Joyce MCDOUGALL - Jacques PRESS (2018)

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin iki büyük ustasını buluşturuyor. "İki Kişi İçin Tek Vücut" başlıklı çalışmada, psikanalizin ustalarından çocuk ve erişkin psikanalisti Joyce McDougall’ı, onun psikanaliz kuramına ve psikosomatiğe getirdiği özgün katkılardan esinlenmiş günümüz psikanalizinin önemli isimlerinden biri olan Jacques Press'ten dinleyeceğiz.

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Donald MELTZER - Bianca LECHAVELIER

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin iki büyük ustasını buluşturuyor. Psikanalizin ustalarından çocuk ve erişkin psikanalisti Donald Meltzer'in psikanalitik kurama özgü katkılarını, kendisi ile çalışma şansına sahip olmuş olan günümüz psikanalizinin önemli isimlerinden Bianca Lechavelier'den dinleyeceğiz. 

Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta - Jean LAPLANCHE - Emma PICCIOLI (2016)

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Psikanaliz: Bir Düşünce, Bir Usta etkinliğimiz psikanalizin iki büyük ustasını buluşturuyor. Gelmiş geçmiş en önemli psikanalistlerden olan ve psikanaliz kuramına damgasını vuran Jean Laplanche'ı, günümüz psikanalizinin önde gelen isimlerinden İtalyan psikanalist Emma Piccioli'den dinleyeceğiz.

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.