İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

İSTANBUL PSİKANALİZ EĞİTİM, ARAŞTIRMA VE

GELİŞTİRME DERNEĞİ ETKİNLİĞİ

AYDAN ÖZDAĞLAR

VAKA ÇALIŞMASI

22 Ekim Perşembe

Saat 20.00-22.00

Aydan Özdağlar, psikiyatr ve psikanalist, Alman Psikanaliz Birliği « Deutsche Psychoanalytische Vereinigung » (DPV) ve IPA üyesidir. Psikanaliz eğitimi esnasında British Analytical Society’nin “Haftasonu Konferansları”na düzenli katılmıştır. Uzun yıllar Almanya’nın Freiburg kentinde üniversite kliniğinde Nöroloji ve Psikiyatri bölümlerinde çalıştıktan sonra, 1995’te kendi muayenehanesinde çalışmaya başlamıştır. 2008 yılından bu yana Freiburg Psikanaliz Enstitüsü başkanıdır ve enstitüde seminer ve süpervizyonlar vermektedir.

Aydan Özdağlar’ın son yıllarda psikanaliz alanında odaklandığı konular göç, göçmenler ve İslamdır. Bunlarla ilgili bir çalışma grubu oluşturmustur. Aynı zamanda DPV bünyesinde düzenli aralıklarla toplanan bir intervizyon grubunu yönetmektedir. Almanya ve Avusturya’da konuyla ilgili çok sayıda sunumu olmuştur. Bu çerçevede bugüne dek yayımladığı yazılar arasında en dikkat çekeni Alman psikanalistler tarafından Türk analizanlarla yürütülen analizlerde karşılaşılan güçlükleri konu alan Irgendwie anders (Bir Şekilde Farklı) başlıklı makalesidir (Psyche - Z Psychoanal. 61, 2007, 1093-1115 ).

YER: Psike İstanbul Merkezi, Valikonağı Cad. Süleyman Nazif Sk. Park Apt. No: 13/12 Kat: 4 Nişantaşı 34371 İstanbul


KATILIM: Psikanalist, psikanalist adayı, psikolog, pskiyatr, psikolojik danışman ve sosyal hizmet uzmanları ile Psikoloji-PDR yüksek lisans öğrencileri ve psikiyatri asistanlarına açıktır.

Etkinlik dili Türkçedir.

ÜCRET: Psike İstanbul üyeleri ve Misafir Üyeler: 40 TL;

Psike İstanbul üyesi olmayanlar: 50 TL ;
Öğrenci , Asistan, Psike İstanbul Psikanalist Adayı: 30 TL.

Ödeme girişte yapılacaktır.

Lütfen psikeistanbul@gmail.com veya psikanaliz@psikeistanbul.org adresine mesaj göndererek yerinizi ayırtınız.

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.