Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Bizi Takip Edin

Uluslararası Psikanaliz Yıllığı 2020

Bu sayının ana teması “Modern Zamanlarda Dişil ve Oidipus”.

Uluslararası Psikanaliz Yıllığı'nın 12. sayısı, Freudcu düşüncenin temel taşı olan Oidipus karmaşası ve dişilin oluşumunun takip ettiği yol ve bunun kuramsal, klinik ve toplumsal alandaki sonuçlarına dair Freud'dan günümüze devam eden tartışmalara katkı sağlayan çağdaş makaleler içeriyor. Seçkide, Bruce Fink'in Lacancı pratiği üzerine bir dosya; etik ihlallerin psikanaliz kurumları üzerindeki etkisi; gizlilik, yorumlama ve sonlandırma gibi psikanalitik çerçeveyle bağlantılı kuramsal ve klinik meselelere odaklanan yazıların yanı sıra Bion'un "Düşünme Kuramı"nda zaman kavramı üzerine bir inceleme de yer alıyor. 

Keyifli okumalar dileriz!


ULUSLARARASI PSİKANALİZ YILLIĞI 2020: MODERN ZAMANLARDA DİŞİL VE OİDİPUS

İÇİNDEKİLER ✪ Sunuş Melis Tanık Sivri ✪ Dişil, Analist ve Çocuk Kuramcı Dominique Scarfone ✪ Çoğul Dişil: Histeri mi, Mazoşizm mi, Melankoli mi? Catherine Chabert ✪ Dişilin Yapı Sökümü Mantıklar, Söylemler ve İktidar. Kuramsal-Klinik Sonuçlar Leticia Glocer Fiorini ✪ Değişen Ailelerde Oidipus'u Sorgulamak: Üçüncülerin Yardımıyla Üreme Yoluyla Oluşturulan Hemcins Ailelerde Toplumsal Cinsiyet Özdeşleşimleri ve Kökenlere Erişim Vittorio Lingiardi ve Nicola Carone ✪ Dosya – Bruce Fink’in Lacancı Pratiği a- Analiz Pratiğinde Lacancı Yaklaşımın Değeri Üzerine Bruce Fink ✪ b. Bruce Fink'e Yanıt Sarah Flanders ✪ Konuşma Tedavisinden Sessizlik Hastalığına: Bir Psikanaliz Enstitüsünde Etik İhlallerin Etkileri Jane Burka, Angela Sowa, Barbara A. Baer, Charles E. Brandes, Josie Gallup, Sharon Karp-Lewis, Julie Leavitt ve Patricia Rosbrow ✪ Kapsayıcı Olarak Gizlilik Üzerine Panel Raporu: Klinik ve Kuramsal Meseleler Gianına Micu ✪ Editöre Mektup: Klasik Ortam ile Telekomünikasyon Ortamı Arasındaki Güvenlik Farkı John Churcher ✪ Bion'un "Bir Düşünme Kuramı”nda Zaman Kavramı Giusseppe Civitarese ✪ Kimin İçin ve Neden Yorumlamalı? Michel de M'uzan ✪ Sonlanma Ve Tekrar: Çerçevenin Çözünümü Lucy LaFarge

Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.