İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

ULUSLARARASI PSİKANALİZ BİRLİĞİ (IPA) “PROVISIONAL SOCIETY”: PSİKE İSTANBUL VE MODA SAHNESİ ORTAK ETKİNLİĞİ

Sinema Akşamları Moda Sahnesi’nde sürüyor...

SİNEMA AKŞAMLARI 2017-2018: “GÖĞE BAKALIM”

Yıllardır içimizdeki yangınlar, kayıplar, yaslar, teki/öteki, iyilik ve kötülükle ilgilenip duruyoruz. İçinde yaşadığımız zamanı filmler ve psikanaliz yardımıyla anlamaya/anlamlandırmaya çalışıyoruz fakat bazen bu "içinde yaşadığımız" bizi öyle avucuna alıyor ki kafamızı kaldıramıyoruz, geleceğe bakamıyoruz, ufku kaybediyoruz, ümitsiz kalakalıyoruz. İçinden çıkamıyoruz… Bu yıl filmlerimizi zamanın ilerlemediği, bizi karşıtlıklar içinde hapsettiği, yeniye, iyileşmeye ve yaratıcılığa alan açmakta zorlandığımız bu halin "içinden çıkmaya," umuda ve ufka bakmaya çağıracak yapıtlardan seçtik. Gelin, birlikte "göğe bakalım" (Turgut Uyar'dan).

Psike İstanbul ve Moda Sahnesi işbirliğiyle sunulan Sinema Akşamları ayda bir Cuma akşamları yapılıyor. Film gösterimi sonrası Psike İstanbul üyesi psikanalistler ve psikanalist adayları, yönetmenler, oyuncular, alanlarının uzmanları ve izleyenlerin etkin katılımıyla seyredilen filmi psikanalitik yorumla ele alıyor.

“Göğe Bakalım” temasıyla ele alacağımız altıncı film, yönetmenliğini Michel Gondry’nin yaptığı Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind, 2004).

Film izlendikten sonra IPA psikanalist adayı ve klinik psikolog Eda Arduman tarafından değerlendirilecek ve izleyenlerle birlikte tartışılacaktır.

PROGRAM


Tarih: 27 Nisan 2018


Saat: 20:00

Film: Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)

Yönetmen: Michel Gondry

Tartışmacı: Eda Arduman

Etkinlik Yeri: Moda Sahnesi

Caferağa Mahallesi General Asım Gündüz Caddesi (Bahariye Caddesi),

Halil Etham Sokak No: 34/27 Kadıköy 34710 İstanbul

Gişe -Telefon: (0 216) 330 58 00

Katılım: Etkinlik herkese açık ve ücretlidir.

Katılım Ücreti: 35 TL (Öğrenciler için 25 TL).

 

Etkinlik biletleri Moda Sahnesi gişesinde satılmaktadır. Yer sayısı kısıtlı olduğundan yer ayırtma yapılmayacaktır. Biletler telefonla kredi kartı üzerinden ya da gişeden alınabilir. 

İlgilenen herkesi bekliyoruz.

 

www.psikeistanbul.org

www.modasahnesi.com

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.