İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Bizi Takip Edin
Freud
“Düşünce Net Olduğunda Kelimeler de
Net Olur": Anna Freud ve Temsili Dünya
Üzerine Düşünceler"


Eğitim Analisti: Maurice Apprey

Tam Gün Konferans ve Vaka Çalışması
31 Mayıs Pazar,
Saat: 10.00-18.00

Katılım Belgesi verilecektir.

Anna Freud’u tanımış ve ondan supervizyon almış olan Maurice Apprey bu konferansında A. Freud’un bir psikanalist olarak ve kamusal alanda çocukların davasının bir savunucusu olarak uygulamaları üzerine kendi görüşlerine yer verecek ve onun uygulaması ardında yatan temsili dünya şemasını ele alacaktır.

M. Apprey’in de tanıklık ettiği gibi, A. Freud her ne kadar mahremiyetine düşkün bir kişi olsa da, öğretileri, öğrencilerinin ve öğretim üyelerinin çalışmaları üzerine yorumları bir hayli zengin kişisel ve pedagojik malzeme içermektedir. M. Apprey sunumunda, evlat edinilmiş bir çocuğun analizinden örnekler getirecektir. Ayrıca A. Freud ile olan kişisel anılarına sunumunda yer verecektir.
İkinci bölümde M. Apprey’in yorumladığı bir vaka sunumu yapılacaktır.

PROGRAM

10.00-11.00: Konferans - 11.00-11.30: Kahve Arası - 11.30-12.30: Konferans ve Tartışma - 12.30 - 14.00: Yemek Arası - 14.00 -15.45: Vaka Sunumu - 15.45 - 16.15: Kahve Arası - 16.15 - 18.00: Vaka Sunumu
Maurice Apprey IPA üyesi psikanalisttir. Yirmi yedi yıldır psikanalitik kuramlar, insan gelişimi, psikopatoloji ve psikanalitik psikoterapilerin teknik yönleri üzerine dersler vermekte olduğu Virginia Üniversitesi’nde profesördür. Londra’daki Anna Freud Merkezi’nde çocuk psikanalizi ve New York Freudiyen Cemiyeti (NYFS) Psikanaliz Enstitüsü’nde yetişkin psikanalizi alanında eğitim almıştır. Washington’daki NYFS analist adaylarına insan gelişimi ve Freud üstüne dersler vermekte olan Apprey, İstanbul’da Psike İstanbul bünyesinde oluşturulan IPA sponsorluğundaki psikanaliz eğitim grubunun eğitimcisi ve süpervizörüdür. Howard Stein ile birlikte, Intersubjectivity, Projective Identification and Otherness (Duquesne University Press) ve üç ciltlik bir dizi olan Ethnicity, Medicine and Psychoanalysis (University Press of Virginia)’i yazmıştır. George Politzer’in Critique of the Foundations of Psychology: the Psychology of Psychoanalysis adlı eserini Fransızca’dan İngilizce’ye çevirmiştir. Mahler Sempozyumu, Berlin’deki Max Plank Enstitüsü ve Brezilya’daki Uluslararası Psikanaliz Birliği’nin konferanslarının da aralarında olduğu uluslararası toplantılarda davetli konuşmacı olarak sunumlar yapmıştır. Çeşitli Freud’cu ve Klein’cı dergilerde kapsamlı psikanalitik yayınları yer almaktadır.

Katılım: Psikanalist, psikanalist adayı, psikolog, pskiyatr, psikolojik danışman ve sosyal hizmet uzmanları ile Psikoloji-PDR lisans ve yüksek lisans öğrencileri ve psikiyatri asistanlarına açıktır. Kaydolma koşullarını öğrenmek için lütfen psikeistanbul@gmail.com ya da psikanaliz@psikeistanbul.org adresine yazın.
Dil: İngilizce olup, paralel çeviri yapılacaktır.
Yer: Psike İstanbul Merkezi, Gazeteci Erol Dernek Sokak, Hanif Han No: 11/5
(Yeni Melek Gösteri Merkezi yanı) Beyoğlu İstanbul

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.