İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Freud

Sevgili meslektaşlar ve sevgili arkadaşlar,
IPA süpervizör komitesinin Türkiye’de psikanalizin ilerideki gelişimine ilişkin inanç, coşku ve motivasyonu başlattıkları 2004 yılında bizler yirmi kadar genç insandık. Hem kişisel hem de kurumsal düzeylerde 2004 yılından bu yana pekçok gelişme kaydettik. Şu anda 66 tane üyemiz var. Bunun içinde 25 analist ve 4 eğitim analisti var.  İlk olarak adanmışlıkla ve fedakarlıkla ele ele çalışan derneğimizdeki tüm meslektaşlarıma teşekkür etmek isterim. Psike İstanbul Derneğinin önceki başkanları Bella Habip, Ayla Yazıcı ve Pınar Limnili’ye çok teşekkür etmek isterim.
Şu anda süpervizör komiteden Marie-France Dispaux ve destek komitesinden Mira Erlich Ginor’un bizlerle birlikte olmalarından çok mutluyuz. Onlar bu uzun yolculukda bizim ilerlememize tanık oldular ve bize rehberlik ettiler. Onlara çok teşekkür etmek isterim.
Uzun yıllar düzenli olarak Türkiye’ye gelip bizlere eğitim veren tüm eğitimcilerimize teşekkür etmek isterim. Eğitimcilerimizden Vamık Volkan ve Maurice Apprey’in bugün burada bizlerle olamasından çok mutluyuz. Onlara teşekkür ederim.
Son olarak bize ‘Provisional Society’ olma sorumluluğunu vererek bizi onurlandıran IPA’ya ve başkan Stephano Bolognini’ye teşekkür etmek isterim.
Derneğimizin gelecek yıllarda ilerlemeye devam edeceğine olan inanacım sebebiyle de Psike İstanbul dernek başkanı olarak çok mutluyum.

Gülgün Alptekin
Psike İstanbul Başkanı

http://www.ipa.org.uk/congress

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Bizi Takip Edin

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.