Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Bizi Takip Edin

Covid-19 salgınının tüm dünya ve ülkemizde yarattığı koşulları deneyimliyor ve insanlığın bu felaketin zorluklarını kısa sürede aşmasını diliyoruz.

Bir eğitim kurumu ve meslek örgütü olarak, hem kurum hem de bireysel (üyelerimiz olan psikanalistler ve adaylar) düzeyde çeşitli destek çalışmaları içindeyiz.

Derneğimiz bünyesinde bir Psikososyal Destek Kurulu oluşturarak, öncelikle pandemiyle çalışan sağlık emekçilerine psikolojik destek çalışmalarını amaçladık.

Bu kapsamda derneğimiz Psike İstanbul ve İstanbul Psikanaliz derneği bir koordinasyon içine girerek pandemi hastanelerinde çalışan sağlık emekçilerine ulşarak ve ihtiyaç halinde olanları belirleyerek, psikoterapi desteği vermeye başlamışlardır.

Bunun yanında, derneğimiz bünyesinde yer alan psikanalist ve adaylar mesleki pratiklerindeki psikanaliz ve psikoterapi çalışmalarını online olarak sürdürmektedirler. Bu çalışmaları dernek bünyesinde çeşitli seminerler, grup süpervizyonları ve kuramsal çalışmalarla desteklenmektedir. İnsanlığın bu zor günleri en sonunda aşacağına olan inancımızla tüm kamuoyuna sağlık, huzur ve barış dileriz.
Freud

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.