İstanbul Psikanaliz Eğitim Derneği
Dil Seçeneği , EN İngilizce | TR Türkçe
"Sözcükler ve büyü başlangıçta birbirlerinin tıpatıp aynısıydılar ve günümüzde bile sözcükler büyülü güçlerinin çoğunu koruyorlar."

'Sigmund Freud, 'Psikanalize Giriş Seminerleri'

<< Geri
Bizi Takip Edin
Freud

İSTANBUL PSİKANALİZ EĞİTİM, ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME DERNEĞİ
ULUSLARARASI PSİKANALİZ BİRLİĞİ (IPA)
TÜRKİYE PSİKANALİZ ÇALIŞMA GRUBU ETKİNLİĞİ

KONFERANS
Nancy Caro Hollander

İdeoloji ve Bilinçdışı Savunmalar
Arasındaki Yakınlıklar ve
Toplumsal Çatışma Döneminde
Etnik Ötekinin Ruhsal Olarak Kullanılması


16 Eylül 2010 Perşembe
Saat: 20.00-22.00

Toplumsal travmalar, ideolojiler, siyasi kültürler, savaş, ekonomi gibi pek çok konunun psikanalitik anlamını araştıran çalışmalarıyla uygulamalı psikanaliz alanında önemli yapıtların sahibi olan ABD’li araştırma psikanalisti Nancy Caro Hollander, bu konferansında toplumsal çatışma döneminde farklı etnik grupları ötekileştirmenin ruhsal yönleri üzerinde duracak.
Nancy Caro Hollander, Los Angeles Psikanaliz Araştırmaları Enstitüsü ve Cemiyeti’ne bağlı araştırma psikanalistidir. Aynı kurumun Yönetim Kurulu ve Travma Merkezi üyesidir. Kaliforniya Eyalet Üniversitesi Emeritus Profesörüdür. 1999’dan bu yana Kaliforniya Psikanaliz Merkezi Eğitim Komitesi, Araştırma Psikanalistleri Komitesi başkanı olarak görev yapmaktadır. Psikanaliz Cemiyetleri Federasyonuna bağlı Kültür ve Psikanaliz Çalışma Grubu eş-başkanıdır. New York Kadınlar İçin Terapi Merkezi Cemiyeti ve Latin Amerika Araştırmaları Derneği üyesidir. “Psychoanalysts on Witness Stand: Trauma and Memory in Latin America” başlıklı çalışmasıyla 2000 yılında R.J. Stroller Vakfı Deneme Ödülünü kazanmıştır. Communique from Argentina adlı belgesel filmle iki birincilik ödülü almıştır. Basılmış çalışmalarından bazıları: Uprooted Minds: Surviving the Politics of Terror in the Americas (Londra, 2010); “Ideology, psyche and the Historical Significance of 9/11” (Psychonanlysis, Culture, Society, 14(2), 2009); “A Psychoanalytic Perspective on the Paradox of Prejudice: Understanding U.S. Policy Toward Israel and the Palestinians” (Int Journ. of Applied Psychoanalytic Studies, 6(3), 2009); ve “Trauma, Ideology, and the Future of Democracy” (Int Journ. of Applied Psychoanalytic Studies, 3(2), 2006).

KATILIM: Herkese açıktır.

DİL: İngilizcedir. Ardıl çeviri yapılacaktır.

YER: Psike İstanbul Merkezi, Valikonağı Cad. Süleyman Nazif Sk. Park Apt.
No: 13/12 Kat: 4 Nişantaşı 34371 İstanbul
Tel & Faks: (212) 224 10 03

ÜCRET: 50 TL
Öğrenci: 30 TL

Ödeme girişte yapılacaktır.
Lütfen telefon veya eposta ile yerinizi ayırtınız.
www.psikeistanbul.org

psikeistanbul@gmail.com ve psikanaliz@psikeistanbul.org

Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) Kongresi, 1911 Weimer

Psike İstanbul © 2015. Tüm Hakları Saklıdır
Bu site © XYZEskimo Web Araçları kullanılarak hazırlanmıştır.